Tifoz a jeni gati, Dardanët bëjnë thirrje emocionuese për ndeshjen me Turqinë

Kanë mbetur edhe nëntë ditë deri në zhvillimin e ndeshjes Kosovë – Turqi, që luhet në “Loro Boriqi” të Shkodrës.

Tifozët e Kosovës, Dardanët, kanë ardhur me mesazh emocionues, duke iu bërë thirrje tifozëve ta mbushin për herë të fundit, “Loro Boriqin”, raporton Gazeta Olle.

Dardanet

Ata kanë publikuar edhe çmimin e biletave për anëtarët e tyre.

dardanet kosova

Postimi i plotë i Dardanëve:

Me 11 qershor, përveç votimit, është me rëndësi edhe përkrahja e djelmoshave tanë që luajnë kundër Turqisë në Shkodër. Ejani të përkrahim Kosovën në stadiumin Loro Borici në Shkodër. Të mbushim stadiumin me brohoritje. Flladi pranveror i Shkodrës me fitorën e Kosovës do të jetë më i bukur. Me gjasë, për herë të fundit Kosova luan në Shkodër, sepse stadiumi i Prishtinës po behët. Ejani te ndajmë emocionet e futbollit me ekipin tonë të zemrës. �Me Kosovën. Për Kosovën.

Të gjithë ata që janë anëtar të Dardanëve , për këtë ndeshje bileta do të kushtoj 7.00Euro.

Në këtë çmim përfshihet udhëtimi Kosovë – Shkodër – Kosovë.

Dresin e Dardanëve dhe ushqim .

Për rezervim të biletës dhe informata më të hollësishme kontaktoni personat përgjegjës në qytete.

Prishtinë : Lorik Berisha (045/100-333)

Mitrovicë : Vedat Kurshumliu (049/624-514)

Gjilan : Avdyrahim Salihu (049/706-505)

Valon Selimi (044/682-082)

Pejë: Nermin Ferizi (049/620-520)

Ferizaj: Driton Spahiu (044/654-135)

Skënderaj: Flamur Mustafa (049/235-366)

Podujevë: Leutrim Rrahmani (045/983-668).

dardanetttttt