Teuta e Shkëmbit fiton por eleminohet nga Europa Liga

Humbja në ndeshjen e parë 3-0 i ka kushtuar shumë Teutës së Durrësit.

Skuadra shqiptare tashmë është eliminuar në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Evropës.

Përkundër fitores sot 1-0, ndaj Ventspils, ishte e pa mjaftueshme për kalim tutje, shkruan GazetaOlle.com.

Të vetmin gol në ndeshje e shënoi Kallaku tre minuta pasi filloj pjesa e dytë.

Kështu djelmoshat e drejtuar nga ish-trajneri i Lirisë, Bledi Shkëmbi tashmë duhet të pajtohen me eliminim.

Kujtojmë se pjesë e Teutës janë dy ish-futbollistë të Lirisë, Florent Avdyli i cili ishte tilluar.

Dhe Roni Gashi i cili ishte në bankën e rezervistëve.