Talenti që po rritet në Gjermani i gatshëm për Kosovën

Florent Muslija është talenti i radhës që shumë shpejt pritet ti bashkohet Kosovës,.

Muslija për momentin është pjesë e Gjermanisë U21, por ditëve të fundit është parë së bashku me Fehmi Kongjelin i cili ëshhtë përfaqësues i FFK –së për Gjermani.

Kta të dy së bashku kanë qenë në një drek ku aty është diskutuar dhe mundësia për një afrim të mundshëm të talentit te Kosova.

Për momentin Muslija bën pjesë në ekipin e Hanoverit, ku është duke treguar paraqitjet dinjitoze, duke arritur ga gjejë golin dy herë.

Arsyeja se ai ende nuk është aktivizuar në ekipin e parë të gjermanisë, lë mundësin hapur që ai të ketë të drejtë ta ndrrojë kombëtarën dhe të luaj për Kosovën./GazetaOlle/