Takim i papritur mes FFK-së dhe FSHF-së, kjo është arsyeja

Delegacionet e Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës Shqiptare të Futbollit, sonte janë mysafirë tek ish-futbollisti i njohur kosovar, Elvis Osmani.

Ata kanë darkuar në restorantin e mirënjohur “Il Gabbiano” në Helsinki, njofton FFK, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Delegacionet morën pjesë në punimet e Kongresit të UEFA-s në Helsinki.