TABELA: Gjilani fluturon në top3, Drita dështon ta merr kreun

Kanë përfunduar dy takimet e sotme në Superligë.

Gjilani ka arritur fitoren e radhës me rezultatin 1-0, ndaj Dukagjinit me golin e Tomislav Bushiq, shkruan Gazeta Olle.

Kurse në “Bajram Aliu”, Drenica dhe Drita luajtën baras 1-1.

Gilberto shënoi i pari për mysafirët kurse rezultatin e barazoi Prokshi dy minuta para fundit.

Me fitore, Gjilani tashmë gjendet në pozitën e tretë në tabelë me dy pikë më pak se lideri, Ballkani.

Kurse, Drita tashmë me pikë e fituar ruan pozitën e dytë në tabelë./GazetaOlle