Sutjeska apo Peja?

Peja do të luajë sonte në udhëtim ndaj KK Sutjeskas, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës Ballkanike.

Njëjtë si Sigal Prishtina, edhe pejanët gjenden në pozitën e fundit, por në Grupin B të Ligës Ballkanike me tri fitore e dy humbje, me 8 pikë, kurse KK Sutjeska është lidere me 12 pikë, prej tyre pesë fitore e dy humbje.

Kjo ndeshje zhvillohet pritet të jetë interesante dhe luhet sonte në Nikshiç, duke filluar nga ora 19:00.