Në ‘Riza Lushta’ hapet xhiroja e 13-të

Sfidat e Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, do të rikthehet këtë mesjave më ndeshjet e javës së 13-të.

Sot zhvillohet ndeshja e parë në ‘Riza Lushta’ të Mitrovicës, takohen Trepça ’89 dhe Llapit. Ky është edhe takimi i vetëm që luhet sot e fillon në ora 13:00.

Liria – Gjilani, Vushtrria – Besa, Drenica – Hajvalia, Prishtina – Istogu dhe Drita – Feronikeli janë takimet e tjera të kësaj xhiroje.

Raiffeisen Superliga 

Java e 13-të

Sot 

13:00, Trepça ‘89 – Llapi

Nesër 

Liria – Gjilani

Vushtrria – Besa

Drenica – Hajvalia

Prishtina – Istogu

Të enjten

Drita – Feronikeli