Superliga e Kosovës – Kategoria e Parë e Shqipërisë, nuk do t’i besoni këto rezultatet

Katër skuadra të Superligës kanë zgjedhur Shqipërinë që të kryejnë fazën përgatitore.

Drita, Ferizaj, Llapi dhe Prishtina zgjodhën Shqipërinë.

Por rezultatet e këtyre skuadrave karshi skuadrave të Kategorisë së Parë të Shqipërisë, nuk janë të priturat.

Llapai që llogaritet skuadër për Evropë ka marr dy barazime dhe një fiore. Me skuadra të forta të Katëgorisë së Parë si Kamza dhe Dinamo ka barazuar. Fitore ka shënuar vetëm më skuadrën më të dobët të kësaj kategorie Kamzën

Prishtina ka mposhtur Partizanin B, ndërsa me Lushnjën ka luajtur pa gola.

Drita ka humbur me Lushnjëjn 2-0, ka barazuar me Besën e Kavajës, ndërsa ka fituar nga Turbina, shkruan Gazetaolle.com.

Ferizaj ka dy barazime me Lushnjën dhe Besën.

Rezultatet në janë në radhë të parë në këtë kohë, por trajnerët kanë se për cfarë të mërziten. /Olle/

Lushnja – Drita 2-0

Besa Kavajës – Drita 1:1

Turbina – Drita 0:1

Prishtina – Lushnja 0-0

Llapi – Dinamo  0-0

Kamza – Llapi 2-2

Llapi –Turbina 2-0

KF Lushnja –  Ferizaj 0-0

Besa Kavajës – Ferizaj 1-1