Super-Shaqiri vlerësohet maksimalisht pas golit të radhës

Liverpool e ka mposhtur Burnleyn me rezultat, 3:1.

Liverpooli fitoi në udhëtim ndaj Burnleyt në kuadër të javës së 15-të në Premierligë.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, James Milner, që mori notën 8.1.

Nga ana tjetër, dështimet e ndeshjes ishin lojtari i Burnleyt, Taylor dhe ai i Liverpoolit, Alberto Moreno, që morën vlerësimin 6.0.

Xherdan Shaqiri arriti të shënoi golin e tretë, ndërsa mori notën, 7.4.