Super-lajm për Kombëtaren

Kombëtarja është në ditët e saj me më shumë fat. Pas 6 muajsh, Mërgim Mavraj ka zbritur sërish dje në fushë teksa është aktivizuar për 90 minuta në takimin mes skuadrës së dytë të Kolnit dhe Erndtebruck sfidë kjo e vlefshme për kategorinë e 4-t gjermane.

Mavraj në sfidën e djeshme të fituar 2-1 bëri një paraqitje të mirë dhe shumë shpejt 29-vjecari pritet të përfshihet në ndeshjet e skuadrës së parë nga trajneri i Kolnit Peter Stoger.

 

auto_Mavraj201447590754