Super Gjermania (VIDEO)

Gjermania është skuadra e radhës që kalon në çerekfinalen e Kampionatit Evropian.

Ekipi i Joachim Low këtë sukses e arriti pas triumfit 3:0 ndaj Sllovakisë.

Golat për gjermanët i shënuan Jerome Boateng, Mario Gomez dhe Julian Draxler.

Kjo ishte hera e parë që Gjermania shënoi më shumë se dy gola një një ndeshje në “Euro 2016”.

https://www.dailymotion.com/video/x4ifmk5_1-0-jerome-boateng-goal-germany-1-0-slovakia_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4ifnl4_mario-gomez-voley-goal-germany-2-0-slovakia-26-06-2016_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4ifpe9_3-0-draxler-goal-germany-3-0-slovakia-26-06-2016_sport