Super-befasi: Ky do të jetë zëvendësuesi i Enriques (FOTO)

Pas fitores së djeshme të Barcelonës me rezultatin 6-1 kundër Sporting Gijonit, trajneri Luis Enrique deklaroi largimin nga blaugranët në fund të sezonit.

Emri më i preferuar nga tifozët katalanas është tekniku Jorge Sampaoli. Sipas “Mundo Deportivo” në një sondazh të bërë, rezultoi 12 57 për qind e votuesve dëshirojnë në skuadër Sampaolin.

Trajneri aktual i Sevillas është kandidat potencial për të marrë drejtimin e katalanasve, ndërkohë që emra të preferuar janë dhe Klopp me Ernesto Valverden.