Super-aksion dhe gol spektakolar me rofeshatë nga Cavani!

Uruguai ka krijuar epërsi të dyfishtë që në pjesën e parë ndaj Ekuadorit, në sfidën e Kupës së Amerikës.

Golin e dytë për uruguaianët e ka realizuar Edinson Cavani, përcjellë “Olle”.

Ai realizoi me një goditje fantastike me rofeshatë.

Goli i Cavanit erdhi pas një aksioni shumë të bukur të bashklojtarëve të tij.

Të kaltrit janë mes Kombëtareve pretendente për të fituar Kupën e Amerikës. /Gazeta Olle/