Sulmuesi i Malagas tregon se cila skuadër do ta fitojë titullin në La Liga

Sandro Ramirez pret që ta gëzojë ish-skuadrën e tij, Barcelonën. Sulmuesi që tashmë luan te Malaga, ka premtuar që do të japë gjithçka për t’i shënuar Real Madridit dhe për ta mposhtur atë, në mënyrë që Barcelona ta fitojë titullin.

“Uroj që të jetë një ditë ëndrrash. Unë i detyrohem gjithçka Barcelonës. Shpresoj të shënojë dhe Barcelona të fitojë titullin”, deklaroi Ramirez, përcjellë “Lajmi.net”.

Malaga-Real Madrid zhvillohet të dielën me fillim prej orës 20:00.

Realit i mjafton edhe një barazim për të festuar titullin kampion.