Sulmi dhe mbrojtja më e mirë e kampionatit

Kur kanë kaluar 15 xhiro të Superligës, Prishtina i prinë renditjes me 33 pikë, një më shumë se Trepça ’89 që është e dyta.

Dhe, janë pikërisht këto dy skuadra që shquhen për sulmin dhe mbrojtjen më të mirë.

Përderisa 89-shi ka realizuar më së shumti, 22 gola, Prishtina ka pranar më së paku, vetëm gjashtë.

Përndryshe, Hajvalia qëndron më së keqi me goldallim, pasi ka realizuar vetëm katër herë, derisa ka pranuar 20 gola.

tabela - superliga