Suarez-Ter Stegen, e pabesueshme çfarë ka ndodhur mbrëmë (FOTO)

Nuk është aspak një shaka, por mbrëmjen e djeshme për herë të parë Ter Stegen ka bërë më shumë pasime se Suarez në fushën e lojës.

Marc Andre Ter Stegen tre gola në humbjen e Barcelonës ndaj Manchester City-it me rezultatin 3:1.

Por, ai pati një statistikë të jashtëzakonshme.

Portieri gjerman arriti që të bënte 45 pasime gjatë gjithë ndeshjes, aq sa Messi dhe 22 më shumë se Suarez.