Suarez flet kështu për Messin dhe Iniestën

Suarez falënderon shokët e tij të Barcelonës tij për mbështetjen e tyre dhe deklaroi se ai do tu jetë mirënjohës për të gjithë jetën e tij pas fitores në Ligën e Kampionëve të shtunën.

Luis Suarez thotë se çdo gjë në Barcelonë është më e lehtë falë pranisë së lojtarëve si Lionel Messi e Andres Iniesta.

Sulmuesi uruguain shënoi golin e dytë për klubin katalanisht në fitoren e tyre 3:1 ndaj Juventusit në finalen e Champions League në Berlin.

“Unë jam mirënjohës Barcelonës për nënshkrimin me mua”, tha ish-sulmuesi i Liverpoolit

“Gjithashtu ekipin tim për punën e tyre të madhe dhe sakrificën e tyre. Ata më kanë trajtuar mua aq mirë që kur kam ardhur dhe për të cilat unë do të jem mirënjohës për të gjithë jetën time”

“Me Messin dhe me Iniestan dhe të gjithë lojtarët e tjerë që bëjnë diferencën, kjo është shumë më e lehtë”.