Stinori i ri, Genci i vjetër

Genc Hamiti është duke vazhduar me shkëlqimin e tij me fanellën e Drenicës.

Pasi në vjeshtë doli top shënuesi i Superligës me 9 gola, me të njëjtën ka vazhduar edhe në pranverë.

Genc Hamiti arriti të shënojë katër gola në ndeshje ndaj Arbërisë, në fitoren 7:1.

genc hamiti

Drenica ka kaluar tutje së bashku me Llapin, Prishtinën, Dritën, Gjilanin, Drenicën, Vushtrrinë dhe Vëllaznimin.

Hamiti është konfirmuar si lojtari më i mirë i Drenicës. /Gazeta Olle/