Starton sezoni i tretë i Pit Power Liga Total në Ferizaj

Ka startuar në menyrë të mrekullueshme sezoni i tretë i futbollit të vogël të PitPower Liga Total në Ferizaj.

Superliga këtë sezon duket më e paparashikuar se asnjëherë më parë, ku rreth 10 skuadra do të luftojnë deri në fund për titullin e më të mirit në ligë.Prapa nuk mbetet as kategoria e parë ku do kërkojnë ngritjen në Superlige sa më parë.

 

Super Liga

 

Ndeshja e pare e ketij sezoni u luajt mes Laçit dhe Fabefa Doganaj e cila u mbyll me barazim 4-4 ne nje sfid mjaft dramatike, nderkaq Orchide vuajti per temarr piket e plota ne perballje me Cernillen.

Kampionet ne fuqi , Arxhendi & AL Decor e ka startuar me fitore sezonin e ri duke mundur me rezultat 5-3 ndaj Maestros ne nje ndeshje mjaft e komplikuar per ta ne disa raste.

Derbi i javes se pare ishte ai mes Mercedes Benz Isa Service dhe Dental qe u mbyll me fitore te skuadres debutuese ne Superlige, e cila mposhti Dental me rezultat 4-3.

Favoriti kryesor per titull kete sezon, Termo Luli & Sharri fitoj lehtesisht 8-1 ndaj Victoris duke treguar futboll spektakulare, nderkaq BBF Company munden 10-4 United.

Fitore senzacionale morri Eskavatori te cilet permbysen rezultatin nga 3-0 ne 3-4 ndaj Unionit, nderkaq Elektring fituan 3-1 ndaj Pleshines me dy golat e Dashnim Qiraxhiut ne minutat e fundit. Ne takimet tjera, Gama mposhti 4-3 Gaçkën, ndersa StarGraf fitoj 3-2 ndaj Shqiponjes.

 

Liga 1

 

Sfida te bukura nuk munguan edhe ne ligen e are. Termo Rosha e filloj mire kampionatin duke fituar 2-1 ndaj Labinoti & QDT Medina, ndersa edhe Qielli fitoj me rezultat te njejte ndaj Gremes.

Komogllava, Balaj dhe FEsta u treguan te pameshirshme duke fituar me rezultate te thella, ndersa Qendrimi dhe Sprint ishte ndeshja qe perfundoj me golead, ku Sprint arriti ti gezohej fitores me rezultat 7-6.

Lloshkobarja pesojdisfat nga skuadra debutuese ne Ligen 1, Elez Pula duke u mundur me rezultat komod 0-2, ndersa Te Iriqi munden 6-2 Sojeven. //Raport i Liges Pit Power Total/

futsalli pit powe 4 pit power 3 pit power 5 pitpower