Sot, Vushtrria – Feronikeli dhe Hajvalia – Llapi

Hajvalia – Llapi dhe Vushtrria –Feronikeli, janë përballjet e sotme me të cilat rikthehet Raiffeisen Superliga, ku në program është java e 10-të.

Sfida mes dy kampionëve të fundit, Vushtrrisë dhe Feronikelit luhet në ‘Ferki Aliu’ të Vushtrrisë, duke filluar nga ora 13:30, kurse gjysmë ore më vonë nis takimi Hajvalia – Llapi.

 

Raiffeisen Superliga – Java 10
E shtunë
Vushtrria -Feronikeli                SSK    (Ora 13.30)
B.Gashi ,L.Muhadri. V.Kelmendi, T.Maloku
Hajvalia – Llapi                                   (Ora14.00)
K. Vula, B. Kepuska, M. Qehaja, G. Nuza
E diel
Trepça”89-Gjilani                       SSK   (Ora 13.30)
B. Jahmurataj, A. Ejupi, F.Berisha, I. Shuleta
Drita -Liria                                           (Ora14.00)
B. Batalli, E. Baliqi, F. Abrashi, S. Isufi
Besa – Istogu                                       (Ora14.00)
H.Hajdari, B. Selimaj, F. Jakupi, M.Baliu
Prishtina – Drenica                                (Ora 14.00)
G.Shala, D.Preniqi, E. Zeqiri, B.Kosumi