Sot është ditë zgjedhjesh në Kosovë

Sot do të organizohet zgjedhjet parlamentare të parakohshme në Kosovë.

Qytetarët e Republikës së Kosovës do t’ua mësynë qendrave të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre për qeverisjen e radhës.

Të gjitha partitë politike kanë paraqitur premtimet e tyre karshi sportit dhe pritet të shihet se cila do të dalë fituese.

Sot nuk do të ketë ndeshje të Ipko Superligës shkaku i zgjedhjeve. Qendrat e votimit veçse janë hapur dhe do të jenë ashtu deri në ora 19:00. /Gazeta Olle/