Sot dita e Akil Gjakovës

Pas dy medaljeve të fituara dje, Nora Gjakova e artë dhe Distria Krasniqi e argjendtë, sot është dita e Akil Gjakovës, në kategorinë -73 kg të Grand Prixit, që po mbahet në Tunis të Tunizisë.
Gjakova në rrethin e parë takohet me Thato Lebang të Botswanas.
Kosova pas ditës së parë ndodhet në vendin e parë me medalje të fituara, duke lënë pas shtete të mëdha.

nora gjakova