Liga e Parë sjellë ndeshje vendimtare në fundjavë, super-sfida e rivalëve të kreut luhet të dielën

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar orarin e ndeshjeve të javës së 28 për Ligën e Parë.

Ndeshjet do të ndahen në tri ditë, të premten, të shtunën dhe të dielën.

Më poshtë orari i sfidave komplete.

Liga e Parë – Xhiro 25

E shtunë (ora 15:30)
Istogu – Drenasi
Vitia – Onix
Trepça – R. Sadiku

E diele (ora 15:30)
Besa – Dukagjini
Vushtria – F. Kosova
Kika – Arbëria
Bashkimi – 2 Korriku
Vllaznia – Vëllaznimi