Skuadrat që kaluan tutje në Ligën e Evropës

Manchester United ka kaluar grupin dhe do të kërkojë ta fitojë trofeun.

Por skuadra të tjera si Roma, Shakhtar, Lyon e Tottenham janë aty./olle/

Group A: Fenerbahce, Man Utd

Group B: APOEL, Olympiacos

Group C: Saint-Etienne, Anderlecht

Group D: Zenit, AZ Alkmaar

Group E: Roma, Astra Giurgiu

Group F: Bilbao, Genk*

Group G: Ajax, Celta Vigo

Group H: Shakhtar, Gent

Group I: Schalke, Krasnodar

Nga Liga e Kampionëve: Beşiktaş, København, Lyon, Tottenham, Legia, Ludogorets, Monechengladbach e Rostov.