Skifterat paralajmërojnë Intelektualët për derbin

Faqja zyrtare e tifo-grupit Skifterat në Facebook, vazhdon me aktivitet të shtuar dhe me postime të çuditshme sot.

Megjithatë, ajo që bie në sy së fundmi, është paralajmërimi për derbin e radhës që bardhekqët iu bëjnë rivalëve të tyre, Intelektualëve.

Derbi lokal i Gjilanit mes skuadrës me të njëjtin emër dhe Dritës, zhvillohet në xhiron e parë të stinorit pranveror. /Olle