SKANDAL: Përleshje te pikat e biletave, policia intervenon me gaz lotësjellës dhe lëndohen shumë tifozë

Eskalon situata në pikat e Ipkos në kryeqytet për biletat e ndeshjes Kosovë – Maltë.

Policia e Kosovës ka ndëhyrë me gaz lotësjellës për të qetësuar turmën e tifozëve të mllefosur.

Gazeta Olle ua sjellë pamjet nga vendi i ngjarjes përmes fotoreporterit Hilmi Veliu.

Raportohet për disa të lënduar deri më tani.

FFK kishte paralajmëruar që do të shesë biletat online për këtë ndeshje, por nuk ndodhi kështu. /Gazeta Olle/

IMG_5502

IMG_5501