Shqiptarët munden nga Serbia

Përfaqësuesja e Maqedonisë U-21 ka humbur me shifrat 0:2 nga Serbia U-21 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropain, përcjellë GazetaOlle.com.

Në këtë sfidë nuk kishin se si të mungonin futbollistët shqiptarë për Maqedoninë si Remzi Selmani që u aktivizua titullarë dhe Besart Krivanjeva i cili hyri në lojë në pjesën e dytë.

Maqedonia e mbylli ndeshjen me 10-të futbollistë në fushë pas përjashtimit të Cheshmedjiev në minutën e 86-të.

Pas ndeshjeve të dyta në grup, Maqedonia ndodhet e parafundit me tre pikë. /Gazeta Olle/

Image result for remzi selmani Remzi Selmani  Besart Krivanjeva