Shqiponjat-Plisat, tensione në Pejë

Ka tensione ndërmjet tifozëve vendës dhe atyre mysafirë, në ndeshjen e Superkupës së Kosovës në basketboll, e cila po zhvillohet në palestrën “Karagaçi” në Pejë mes Pejës dhe Sigal Prishtinës. 

Palët kanë pasur fërkime me njëra-tjetrën, ndërsa për ta qetësuar situatën ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës.

12048824_410757839114167_1190842027_n 12042288_410757929114158_243695314_n