Shqipëria nuk ndryshon (FOTO)

FIFA sapo ka publikuar renditjen më të re për muajin maj, teksa nuk ka pasur asnjë ndryshim sa i përket pozicionit të kombëtares shqiptare të futbollit.

Për shkak të mos zhvillimit të sfidave miqësore në këtë muaj nuk ka pasur asnjë ndryshim në pozicion për asnjë Kombëtare.

Kujtojmë se para “Euro 2016”, kuqezinjtë do të zhvillojnë 3 miqësore me Katarin, Ukrainës dhe Kanadasë.

Argjentina, Belgjika dhe Kili vazhdojnë të jenë në tre pozitat e para, ndërsa kampionia e botës Gjermania gjendet në vendin e pestë.

sipet zz