‘Shpërthen’ Portugalia e Ronaldos (VIDEO)

Portugalia ka rrëmbyer pozitën e dytë në Grupin B pasi e ka mposhtur 4:1 Letoninë.

Portugalia ka vazhduar me formën e mirë në kualifikueset për Kupën e Botës. Në ndeshjen e katërt, Kampionët e Evropës mposhtën 4:1 Letoninë, ku dy gola i shënoi Cristiano Ronaldo, dhe dy të tjerë nga Ëilliam Carvalho dhe Bruno Alves. Për mysafirët shënoi Arturs Zjuzins.