Shkëndija me një lojtar më pak po e “shkel” Vardarin në Shkup

Shkëndija e Tetovës është duke e “shkel” rivalin e madh maqedonas, Vardari.

Në kuadër të Kupës së Maqedonisë Veriore, Shkëndija pas pjesës së parë është duke fituar me rezultatin 2-0, shkruan Gazeta Olle.

Imeri (8) dhe Ibrahimi (41’) janë shënuesit e “Ballistave”.

Ndërsa në minutën e 32-të, Mici i tetovarëve është ndëshkuar me karton të kuq direkt pas një ndërhyrje ndaj kundërshtarit.

Kartoni i kuq:

Shkendija me nje futbolliste me pak, Gledi Mici ndeshkohet me te kuq

Shkendija me nje futbolliste me pak, Gledi Mici ndeshkohet me te kuq

Gepostet von infosport.mk am Mittwoch, 25. September 2019

Golat:

Ouuu, ouuuu….Çfare bombe e Besart Ibraimit

Ouuu, ouuuu….Çfare bombe e Besart IbraimitVARDARI – SHKENDIJA 0:2(B. Ibraimi 41')

Gepostet von infosport.mk am Mittwoch, 25. September 2019

SHKENDIJA AVANSON NDAJ VARDARIT

SHKENDIJA AVANSON NDAJ VARDARITKupa e Maqedonise se Veriut, 1/8 e finales, ndeshja e pareVARDARI – SHKENDIJA 0:1(O. Imeri 8')

Gepostet von infosport.mk am Mittwoch, 25. September 2019