Shkëndija e Tetovës arrin marrëveshje më këtë trajner (FOTO)

Thomas Brdariç pritet të zyrtarizohet si trajneri më i ri i Shkëndijës së Tetovës, duke zëvendësuar Jeton Beqirin.

Lajmi se gjermani do të merrte drejtimin e kuqezinjve kishte qarkulluar prej disa kohësh, ndërkohë që tani këto zëra përforcohen së tepërmi.

Gazeta shqiptare në Maqedoni, “Lajm”, shkruan se pritet të bëhet ditët në vijim zyrtarizimi dhe prezantimi i trajneri, i cili si lojtar ka luajtur me skuadra si Wolfsburg, Bayer Leverkusen e Stuttgart.