Shkëndija drejt titullit kampion në Maqedoni, shënon një fitore të madhe

Shkëndija e Tetovës është në rrugë të mirë për t’u shpallur kampione e Maqedonisë.

Tetovarët sot fituan 2:0 në udhëtim ndaj Sileksit, duke quar në 37 numrin e pikëve, pas 15 javësh.

Shkëndija tani ndodhet me 11 pikë para Vardarit, që ka dy ndeshjen më pak, shkruan “GazetaOlle.com”.

shkendija 1

Junior dhe Besart Ibraimi shënuan golat në pjesën e dytë në fitoren e tetovarëve. Portieri nga Kosova, Ilir Avdyli, ishte në bankinë.

Shkendija-Drita-1-696x464 shkendijaaa