Shkaku i Kosovës priten trazira në ndeshjen Kukësi – Legia

Kukësi ka kaluar në raundin e tretë në Ligën e Evropës, dhe do të ketë një përballje të vështirë me Legian e Varshavës. Edhe pse skuadra polake, Legia, shihet si favorit absolut ndaj kuksianeve, vëmendja më e madhe pritet të jetë në tribuna.

Tifozët polak të Legias, njihen si racistë dhe nazistë, pasi shpesh herë kanë nxjerrë parrulla kundër shqiptarëve më saktësisht ndaj atyre të Kosovës.

Në disa polak të tifozëve polak shkruhej ‘Kosova është Serbi’, dhe të njëjtit tifozë do të vijnë në Tiranë në ndeshjen Kukësi – Legia Varshavë.

Gazetat shqiptare shqiptare dhe ata polake ngritur e para alarmin për një sherr të mundshëm në rrugët e kryeqytetit shqiptar mes tifozëve polak dhe atyre shqiptar. Polakët kanë ditur të bëjnë sherr edhe vite më parë në kryeqytetin italian Romë, në ndeshjen e Ligës së Evropës përballë Lazios, dhe ata kanë paralajmëruar ardhje masive në Shqipëri./golalb/