“Shihemi së shpejti”

Arsenali ka siguruar kalimin në raundin e katërt të FA Cup.

Arsenali e ka përmbysur rezultatin kur Olivier Giroud shënoi në minutën e 89-të për 2:1, rezultat me të cilin u mbyll ndeshja.

“Sot ne dëshmuam se në çdo ndeshje ka rëndësinë dhe vështirësinë e tij. Një rikthim i madh, shihemi në rundin tjetër”, ka thënë Xhaka. Kundërshtari i radhës do të mësohet në bazë të shorit. /Gazetaolle.com