Shënoi dy gola dhe largohet për në spital, arsyeja është emocionuese

Futbollisti i Wigan Athletic ka bërë diçka që askush nuk e ka imagjinuar.

Ryan Colclought, shënoi dy gola në fitoren e Wiganit kundër Doncasterit dhe u zëvendësua në minutën e 60-të.

Por, futbollisti me nxitim largohet nga fusha ashtu siç ishte, dhe u nis për në spital me ambulancën që ishte parkuar afër stadiumit, shkruan IndeksOnline.

Arsyeja ishte emocionuese, ai mbërriti me kohë në spital ku po qëndronte gruaja e tij e cila po lindte fëmijën e tij të parë.

Pra, startoi nga fillimi, shënoi dy gola, u zëvendësua në minutën e 60-të, nisët për në spital dhe takon djalin e sapolindur, madhështore.

Ryan-Colclough-1024x576