Shefki Kuqi bëhet me skuadër të re

Ish-futbollisti i mirënjohur kosovar, Shefki Kuqi, që karrierë ka bërë edhe në Premierligën angleze, i është kthyer sërish futbollit.

Ai është bërë me skuadër të re, ku i është bashkuar ekipit Missini Sëeets, që garon në Ligën Rajonale të Mitrovicës në futboll të vogël.

Kuqi së fundi mbylli kampionatin në Finlandë, si trajner i PK-35, kurse tani po kalon pushimet në Kosovë. Gjatë kësaj kohe ai dëshiron të jetë aktiv dhe për këtë ka zgjedhur ta ndihmojë Missini Sëeets.

Se a do të fluturojë Kuqi edhe në fushat e vogla, mbetet të shihet pas golave të tij. /Olle/

shefki kuqi