ShBA fiton finalen e madhe në kampionatin botëror për femra

Kombëtarja e Shtetëve të Bashkuara të Amerikës ka fituar kampionatin botëror në futboll për femra.

ShBa në finale ka mposhtur Holandën me rezultat 2 me 0, raporton Gazetaolle.com.

Në këtë triumf golat i shenuan Megan Rapinoe si dhe Rose Lavelle.

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës është ky trofeu i katërt në kampionatin botëror në futboll për femra.