Schalke e do edhe Danilo D’ Ambrosion e Interit

Schalke ka vendosur të bëjë pazar te Interi. Pasi që është duke këmbëngulur për Xherdan Shaqirin, dhe kërkon nënshkrimin e tij, skuadra gjermane tanimë i ka vënë syrin edhe një mbrojtësi ‘neroazurrë’.

‘Sport Mediaset’ shkruan se Schalkes i pëlqen shumë mbrojtësi dhe mund të bëjë ofertë për të brenda këtyre ditëve.

D’ Ambrosio erdhi nga Torino te Interi por nuk mundi t’i shfaqë të gjitha afërtsitë e tij.