Sampaoli zbulon klubin ku do të luajë Mauro Icardi

Përgjedhësi i Argjentinës, Jorge Sampaoli, ka ngjallur vëmendjen rreth sulmuesit të Interit, Mauro Icardi, pas deklaratave të fundit dhënë të përditshmes spanjolle ‘AS’.

Për të rigjallëruar vëmendjen rreth numrit 9, të ‘nerazzurrëve’ ka menduar trajneri i Përfaqësueses së Argjentinës, Jorge Sampaoli, i cili i tha gazeta spanjolle “AS”, se sulmuesi i tij është shumë i tunduar nga Real Madridi.

Image result for sampaoli

“I thashë atij të mos brengoset”, – fjalët e komisionerit teknik, i cili e takoi lojtarin pak ditë më parë në ‘Pinetina’, – “se nëse ai është mirë, do të thirret në Përfaqësuese”.

“Plus tani është afër Realit! Klubi i Perez ndjek atë, dhe ai është shumë i tunduar nga ‘Los Blancos”, ishin fjalët e përzgjedhësit të Argjentinës, Jorge Sampaoli. /Gazeta Olle/

Image result for sampaoli icardi