Samir Ujkani drejt transferimit te kjo skuadër

Samir Ujkani shumë shpejt pritet të bëhet me skuadër të re.

Pas ndarjen me Pisan, ku ishte i huazuar nga Genoa, kapiteni i Kosovës kërkohet nga një tjetër skuadër e Serie B.

“Avellino po kërkon të përforcojë sulmin dhe portën. Falleti është opsion o sulmit, kurse zgjidhje për portën është Samir Ujkani”, shkruan “tuttomercatoweb.com”, raporton Gazeta Olle.

pisa-italy-24th-sep-2016-samir-ujkani-pisa-footballsoccer-italian-h2a002

Ujkani shkëlqeu me Pisan, por kjo e fundit u largua nga Serie B.

Përkundër lëndimit të pësuar javë më parë, ai pritet të jetë gati për ndeshjen e Kosovës me Turqinë.

Ndeshja luhet më 11 Qershor në “Loro Boriqi” të Shkodrës.

US Citta di Palermo v Genoa CFC  - Serie A

Ujkani