Samir Sahiti me reagim epik nga autobusi i skuadrës, paralajmëron Gjilanin

Vëllaznimi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në këtë xhiro.

Gjakovarët mposhtën në udhëtim Vllazninë, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Skuadra e Ismet Munishit fitoi në Gjilan, 2:1.

ffk reklama

Golat për kuqezinjtë i realizuan dy futbollistët e ri, Adenis Shala dhe Lorik Rudi.

Me këtë fitore, Vëllaznimi ka bërë një ngritje të konsiderueshme në tabelë.

vllaznia vellaznimi

Pas ndeshjes ka reaguar mbrojtësi i djathtë i Vëllaznimit, Samir Sahiti.

Ai ka postuar një foto nga autobusi i skuadrës.

Sahiti ka shkruar që skuadra e tij fitoi në Gjilan pa 6 futbollistë.

Ai ia ka dërguar edhe një mesazh rivalit të radhës, Gjilanit.

“Fitore e madhe në udhëtim. Ishim -6 lojtarë (lëndime, dënime). Luftë. Shihemi të martën”, shkroi Sahiti në Facebook.

23172689_1723886950975123_8594557010894183570_n

Kjo fitore ishte kruciale për Vëllaznimin edhe në aspektin e renditjes.

Gjakovarët iu janë shmangur ekipeve të fundit të tabelës.

Me këto tri pikë, Vëllaznimi ka tubuar 21 sosh dhe renditet në vendin e gjashtë.

Më poshtë mund ta shihni klasifikimin pas ndeshjeve që u zhvilluan sot. /Gazeta Olle/

tabela