Sadiku fantastik, jep asist në fitoren e Luganos (VIDEO)

Armando Sadiku po bëhet shumë deçiziv për skuadrën e tij në kampionatin zviceran.

Në ndeshjen e sotme kundër ish-ekipit të tij Zurichut, sulmuesi i Kombëtares ka dhuruar një asist për shokun e skuadrës në golin e vëtm që ka shënuar Lugano.

Sadiku ka marrë topin dhe me një takim ka vertikalizuar për Gerndt, i cili para portierit në pozicion të prirët nuk ka gabuar.

Ishtë një aksion shumë i bukur ky për Luganon, që vazhdon ende të jetë në epërsi, pas kësaj rrjete të shënuar në minutën e 30′. /GazetaOlle/