Spektakël i Ronaldos, Real Madrid në gjysmëfinale (VIDEO)

Real Madrid është gjysmëfinalisti i dytë në Ligën e Kampionëve, raporton Gazetaolle.com.

Reali u kualifikua pas një ndeshje spektakolare me Bayernin e Munichut.

Derisa ndeshja e parë e zhvilluar në ‘Allianz Arena’ u mbyll me shifrat 2:1, me të njëjtat shifra u mbyll edhe ndeshja e kthimit në Santiago Bernabeu pas 90-minutave.

Pas kohës shtesë, Reali fitoi me shifrat 4:2. Cristiano Ronaldo shënoi tre gola për madrilenët kurse Asensio një. Për Bayernin realizuan Robert Leëandoëski dhe Sergio Ramos (autogol). /Gazetaolle.com

http://www.dailymotion.com/video/x5is6vh_all-goals-highlights-hd-real-madrid-4-2-bayern-munich-18-04-2017-hd_sport