Rrezikon përjashtimin nga skuadra e tij pasi u ”arratisë” për ta parë ndeshjen e Juventusit

Sulmuesi rus i Dinamo Moskës, Pavel Pogrebnyak, ka pasur të luajë në ndeshjen kundër Anzhit, por ai ka preferuar ta shikojë ndeshjen Juventus – Inter në Torino.

Sipas mediumit rus TASS, Dinamo Moska ka hapur hetime për lojtarin për ta zbuluar të vërtetën.

Ish futbollist i Fulham dhe Reading, është parë në një foto në rrejte sociale duke e parë derbin e Serie A.

Ai mund të marr vetë vërejtje, por edhe mund të përjashtohet për gjestin e bërë.

Juventus

Sulmuesi 34-vjeçar ka zhvilluar vetëm një ndeshje me Dinamon, kundër Tosno me 29 tetor.

Pas ndeshjes me Anzhin, ai nuk është ftuar nga klubi në katër ndeshjet e radhës.

Pogrebnyak nga fotot shihet që është fans i flakë i Juventusit.

Sulmuesi kulmin e karrierës e kishte te Zenit St Petersburgut mes viteve 2007 dhe 2009, kur fitoi kampionatin në Rusi dhe UEFA Kupën.

Juventus