Rrezik i madh për ndeshjen Ukrainë-Kosovë (FOTO)

Rrezik i madh për probleme ndërmjet tifozëve para ndeshjes Ukrainë-Kosovë.

“ESPN” ka bërë një shkrim të veçantë për ndeshjen që luhet sot në ora 18:00 në Poloni.

“Ndeshja Ukrainë-Kosovë vlerësohet si shumë e rrezikshme. Shumë grupe tifozësh në Evropë janë kundër pranimit të Kosovës, ndërsa në anën tjetër gjatë kohëve të fundit ka pasur shumë tensione politike ndërmjet Polonisë dhe Ukrainës”, shkruan “ESPN”, përcjellë “Lajmi.net”.

“Për këtë arsye është vendosur që sot në ndeshje të jenë më pak se 1000 shikues. Huliganët e Legias së Varshavës kanë krijuar shumë shpesh probleme në Krakovi dhe pikërisht dita e sotme mund të jetë një tjetër ‘rast’ për ta”, thuhet tutje.

Organet shtetërore të Polonisë kanë ndërmarrë të gjitha masat që të mos ketë probleme të tilla në ndeshjen e sotme.