Rrahet në Shqipëri, ish sulmuesi i 89-shit, Otto John

Skuadra e madhe shqiptare, Skëndërbeu është ankuar se para ndeshjes së sotme ndaj Kastriotit, 25 persona janë futur në ambientet e stadiumit duke goditur tre nga yjet e saj.

Njëri nga ta është edhe ish futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Kristi Vangjei, ish golashënuesi më i mirë në Superligën e Kosovës, Otto Hohn dhe Idriz Toskic.

“Skandal përpara fillimit të takimit të javës së 20-të, Kastrioti – Skënderbeu. Reth 25 persona të paautorizuar brënda stadiumit ‘Redi Maloku’ kanë goditur dhe dhunuar lojtarët bardhekuq , Oto John, Kristi Vangjeli dhe Idriz Toskiç

Asnjë forcë policie e pranishme në stadium për të ruajtur rendin dhe mbarëvajtjen e ndeshjes” thuhet në reagimin e Skëndërbeut.