Ronaldo vazhdon me rekorde

Cristiano është kthyer në të qenurit kushte ishte. Futbollist i cili shënon më shumë se një gol për ndeshje.

Dy gola shënoi kundër Deportivo dhe dy të tjera tani ndaj Valencias në pjesën e parë.

Edhe pse nga pika e bardhë, portugezi duket që ka filluar të rigjej golin, i që i ka munguar aq shumë atij dhe Real Madridit.

Me dy golat e sotëm nga penaltia, Ronaldo kështu bëhet lojtari që ka ekzekutuar më së shumti penalti në histori të La Ligas, por që ka realizuar gjithashtu edhe më së shumti, shkruan Indeksonline.

72 penalti ( 62 të sakta dhe 11 të dështuara ) , duke tejkaluar Hugo Sanchez 71 penalti ( 61 të sakta dhe 15 të dështuara).