Ronaldo po rikthehet në futboll, por mund mos ta besoni se ku

Legjenda braziliane, Ronaldo po rikthehet në futboll.

Pas shumë vitesh që është pensionuar nga futbolli, Fenomeni do të rikthehet në futboll.

Ish presidenti i Corinthias, Andres Sanchez ka zbuluar se ai do ta rikthej Ronaldon, nëse i fiton zgjedhjet në klub.

 Ronaldo ended his career with Corinthians in 2011

Gjiganti nga Sao Paulo do t’i mbaj zgjedhjet për president të klubit në muajin shkrut të vitit 2018, andaj Sanchez ka bërë me dije se do ta sje tek Corinthias, Ronaldon.

“Nëse unë arrij që të fitoj garën për president, atëherë do ta rikthej Ronaldon sërish në klub”, ka thënë Sanchez, përcjell “GazetaOlle.com”.

“Ende nuk e kemi caktuar pozicionin që do ta marr në klub, por e ai do të jetë pjesë e rëndësishme e projektit tim për ta zhvilluar klubin dhe që të bëhemi dominues në botë”, ka shtuar ish presidenti i Corinthias.

Kujtojmë se Ronaldo karrierën e kishte mbyllur pikërisht tek Corinthias në vitin 2011./Gazeta Olle/

 The Brazil legend enjoyed a stunning 18-year career and won the Ballon d'Or twice Ronaldo was considered one of the greatest players ever after his performance at the 2002 World Cup