Roma vuan, por fiton (VIDEO)

Roma iu është kthyer fitoreve në Serie A, pas humbjes së papritur ndaj Atalantas në udhëtim.

Kryeqytetasit kanë fituar kundër skuadrës së Pescaras, 3:2.

Golat për verdhekuqët i shënuan Edin Dzeko (2) dhe Diego Perotti, ndërsa për mysafirët shqiptari Ledian Memushaj dhe Gianlucia Caprari.